Blog
Na czym polega usługa elektrodrążenia?
Wykonywanie elementów metalowych wymaga stosowania technologii, które pozwolą na uzyskanie odpowiedniej geometrii, a także poziomu wykończenia powierzchni oraz wymaganej w konkretnej sytuacji tolerancji wymiarowej. W zależności od sytuacji oraz rodzaju używanego materiału w grę najczęściej wchodzi obróbka plastyczna np. kucie bądź walcowanie lub jedna z metod obróbki ubytkowej, w ramach której pożądany kształt powstaje przez pozbywanie się tzw. naddatku, czyli fragmentów zbędnych. Poza powszechnie używanymi technikami skrawania – toczeniem, frezowaniem, wierceniem, dłutowaniem czy przeciąganiem – często sięga się również po elektrodrążenie. W Gdańsku specjalizuje się w nim firma SerwMar, która zajmuje się także frezowaniem i toczeniem CNC, spawaniem oraz cięciem wodą, laserem, plazmą i gazem. Przyjrzyjmy się nieco bliżej elektrodrążeniu.
Kiedy warto zastosować cięcie gazem?
Wykonanie elementów metalowych w większości przypadków wymaga uzyskiwania wysokiej dokładności. Procesy służące do właściwego ukształtowania materiału muszą więc być realizowane tak, by nadawana poszczególnym powierzchniom geometria odpowiadała oczekiwaniom co do jakości wykończenia i precyzji wymiarowej. Stanie się to szczególnie istotne podczas cięcia stanowiącego podstawową operację obróbkową. Warto jednak pamiętać, że zastosowaną technologię należy dopasować do charakterystyki materiału. W zależności od sytuacji optymalne może się więc okazać posłużenie się palnikiem gazowym lub cięcie plazmą. W Gdańsku obie te metody stosuje firma SerwMar, specjalizująca się w produkcji maszyn i urządzeń oraz profesjonalnej obróbce metalu. Przekonajmy się, czym jest cięcie gazowe i co odróżnia je od cięcia plazmą.
Cięcie laserem, a cięcie plazmą. Podstawowe różnice
Cięcie laserem i cięcie plazmą to dwie popularne metody cięcia materiałów stosowane w przemyśle. Każda z nich ma swoje unikalne zalety i różnice, które decydują o ich zastosowaniu w różnych branżach.
Jak przebiega montaż balkonu dostawnego?
Montaż balkonu dostawnego to sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni w domu.
Czym są balkony dostawne?
Dzięki innowacyjnym balkonom dostawnym możesz łatwo odmienić swoją przestrzeń.
Jakie materiały można spawać?
Spawanie to proces, który daje szerokie możliwości i jest wykorzystywany w wielu branżach. Co ważne, spawanie obejmuje wiele metod, które są odmienne pod względem swojej charakterystyki i materiału, jaki można łączyć. Jakie techniki spawania wyróżniamy? I jakie materiały można spawać w przypadku każdej z nich?
Co warto wiedzieć o metodzie cięcia wodą "waterjet"?
Dzięki nowoczesnym metodom obróbki materiałów cięcie nawet twardych powierzchni staje się proste i efektywne. Jedną z technik, którą warto wykorzystać, jest cięcie wodą. Na czym polega ta metoda? I jakie daje korzyści?
5 zalet nowoczesne obróbki CNC
Obróbka CNC niejedno ma imię. Usługi, które znajdziesz w naszej ofercie to m.in. frezowanie, cięcie, toczenie czy grawerowanie. Gdzie wykorzystywane są takie procesy? I jakie zalety dają nowoczesne maszyny CNC? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Jak przebiega obróbka elementów wielkogabarytowych?
Elementy wielkogabarytowe to elementy wyróżniające się dużymi wymiarami. Ta cecha sprawia, że są trudne w obróbce i wymagają kompleksowego podejścia. Aby nadać im odpowiednią formę, konieczne jest wykorzystanie nowoczesnych metod, dzięki którym cały proces przebiega sprawnie, a przy tym jest bezpieczny.
Na czym polega frezowanie metali?
Frezowanie to jeden z ważniejszych procesów obróbki metali. Polega on na skrawaniu materiału, tak aby przedmiot nabrał odpowiedniego kształtu, właściwości i rozmiaru. Dowiedz się, na czym polega frezowanie metali.